Chłopki. Opowieść o naszych babkach.

 Cześć!

 Ostatnio w moje ręce trafiła publikacja traktująca o życiu kobiet w międzywojennej Polsce. Książka jest dość ciekawa i treściwa.

W niezwykle obrazowy sposób przedstawia życie polskich chłopek. Zobacz, jak wiele musiały poświęcić, by kolejne pokolenia mogły żyć dostatnio i nie liczyć każdej wydanej złotówki.

Zapraszam na recenzję. 

 


źródło: https://www.taniaksiazka.pl/chlopki-opowiesc-o-naszych-babkach-joanna-kuciel-frydryszak-p-1826635.html         

 

Nasze babki i prababki nie miały łatwego życia. Ciągła bieda, głód i ubóstwo dawały im się we znaki. Mimo tego, pracowały dzielnie na roli w towarzystwie swoich mężów i robiły wszystko by im dzieciom wiodło się w miarę dobrze... A dzieci miały niemało. 


Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie. Współczesny czytelnik może dzięki niemu zrozumieć, jak wiodło się jego babkom i prababkom oraz z jakimi problemami musiały się mierzyć. W publikacji pokazane zostają więc kobiety nieszanowane i wykorzystywane przez mężczyzn, nie tylko mężów, ale i ojców. Pomijane, podobnie jak ich potrzeby, dlatego też często niepotrafiące pisać ani czytać.

 

Książka mimo iż ma stron prawie 500 i jest oprawiona w twardą okładkę może wydawać się "tomiszczem" nie do przeskoczenia. Nic bardziej mylnego! Pozycję tą przeczytałam jednym tchem odnosząc się do opowieści mojej nieżyjącej już babci, która urodziła się w czasie II wojny światowej,  o jej dzieciństwie i życiu jako młoda żona i matka.

 A jeśli spodoba Wam się książka "Chłopki" polecam inne publikacje Joanny Kuciel-Frydryszak. 

Tą oraz inne pozycje z literatury faktu oraz reportaże znajdziecie w atrakcyjnych cenach w największej księgarni internetowej. 


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger