Butelki NUK Nature Sense

Cześć!

Moja córka ma już prawie 2 miesiące. Niesamowite jak ten czas leci. Niestety moja laktacja się nie rozkręciła i karmię mlekiem modyfikowanym.
Butelek w sprzedaży jest od groma, sama używam różnych rozmiarów i wielkości o różnej miękkości smoczka.


NUK Nature Sense to seria reklamująca się sloganem "Tak blisko natury jak nigdy dotąd". Butelki z tej serii mają jak najlepiej imitować karmienie piersią, dzięki kilku otworom w smoczku. Pierś matki ma kilka kanalików mlecznych, z których sączy się pokarm i na takiej zasadzie działają butelki Nature Sense. Dziecko ssając z butelki otrzymuje mleko z kilku "kanalików" (z kilku otworów przepływowych w smoczku) naraz, tak jak pokarm z piersi. Butelki NUK Nature Sense są polecane przez pediatrów i położne a ponad 90% matek używających tych butelek jest zadowolona z karmienia i poleciłoby tą serię innym rodzicom. 

Smoczki do butelek NUK Nature Sense występują z różną liczbą małych otworów przepływowych - do mleka mamy lub innych gęściejszych płynów. A więc gdy Twoje dziecko rośnie, zmień także rozmiar smoczka - dostępne są rozmiary dla dzieci w wieku 0-6 miesięcy oraz 6-18 miesięcy.

W zestawie otrzymujemy 2 butelki, jedną do herbatki i wody a także mleka z piersi, drugą dedykowana do mleka modyfikowanego oraz smoczek z osłonką. Smoczek ma anatomiczny kształt i jest akceptowany przez większość dzieci. Wykonany z miękkiego silikonu. Nadaje się od pierwszych chwil życia, bo sam zestaw jest dedykowany dla dzieci od 0 do 6 miesiąca życia. 

 

Każda butelka wykonana z wysokiej jakości polipropylenu (PP) jest wytrzymała i nie zawiera BPA. W zestawie butelki mają pojemność 260 ml. Smoczki mają wyjątkowo miękką koncówkę, która dostosowuje się do jamy ustnej dziecka podobnie jak sutek matki. 

Szerokie oparcie dla warg sprawie, że dziecko czuje jakby ssało pierś. 

Smoczek dzięki antykolkowemu odpowietrzaczowi umożliwia swobodny przepływ pokarmu i zmniejsza ilość potwietrza połykanego przez dziecko. Co za tym idzie mniej kolek i mniej bólu brzuszka. 


Smoczek z kilkoma otworami przepływowymi dedykowany jest do podawania mleka matki, herbatki lub wody. 


Smoczek z trzema otworami przepływowymi dedykowany jest tylko dla mleka modyfikowanego, które jest bardziej treściwe w swojej konsystencji. 

Na koniec warto wspomnieć, że butelki NUK Nature Sense mają szeroki otwór co ułatwia napełnianie i czyszczenie z resztek płynów. Osłonka smoczka zamyka się idealnie i nie wycieka przy potrząsaniu mieszanką mleka modyfikowanego. Skromny, aczkolwiek efektowny design totalnie do mnie przemówil bo osobiscie nie lubię kiedy na butelce jest "jak w cyrku", zbyt dużo kolorów i grafik. 

Dziękuje firmie NUK Polska za możliwość przetestowania butelek NUK Nature Sense

1 komentarz:

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger