Mycie zębów u dzieci. Jak wspierać dbanie o higienę jamy ustnej i nie zwariować?

 Cześć!

Dawno do Was nie pisałam, ale wracam z ciekawym artykułem na temat mycia zębów u Naszych pociech. Przy okazji przedstawie fajne rozwiązanie, które sprawi, że mycie zębów może być zabawą!Jagoda ma prawie 2 lata i mycie zębów czasami wieczorami jest dość kłopotliwe: albo jest za bardzo spiąca albo jej się nie chce. Dobrze wiemy jak dbanie o zęby od najmłodszych lat jest ważne, pomaga wyrobić dobre nawyki oraz eliminuje problemy zdrowotne w latach późniejszych. 

Stomatolodzy rekomendują mycie dziąseł już od okresu niemowlęcego, szczególnie kiedy wyżynają się ząbki. 

O uzębienie mojej pierworodnej dbam właśnie od pierwszych chwil życia. Po każdym karmieniu od noworodka przemywałam jej buzie od środka przegotowaną wodą. Teraz kiedy jest już troche większa nie mamy większych problemów z myciem zębów, chętnie bierze szczoteczkę do buzi a w szczególności uwielbia myć zęby razem ze mną, rano przed żłobkiem. Nie boi się mycia zębów i traktuje to jak dobrą zabawę i okazje do naśladowania osoby dorosłej. 

Dobór szczoteczki oraz pasty do zębów jest kluczowy. Szczoteczka musi być odpowiednia do wieku dziecka (wg oznaczeń na opakowaniu), trzonek musi być wygodny do trzymania i manerwowania w buzi a główka szczoteczki w odpowiednim rozmiarze, tak aby nie była ani za mała, ani za duża. 

Ostatnio testujemy szczoteczki i pasty do zębów marki Elgydium która należy do koncernu Pierre Fabre Oral Care. Oferuje ona wszelakie szczoteczki do zębów i pasty dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. 

Słyszeliście, że istnieje coś takiego jak "edukacyjna pasta do zębów"? 

Edukacyjna pasta do zębów zabarwia płytkę nazębną na kolor zielony, aby uwidocznić miejsca wymagające doczyszczenia. 

- Ułatwia życie codzienne rodziny

- Pomaga dzieciom i dorosłym poprawić technikę szczotkowania

- Pozwala rodzicom na sprawdzenie umycia zębów u dzieci

- Wywołuje miłe chwile zabawy podczas codziennej rutyny

- Pasta do zębów o podwójnej skuteczności

- Natychmiastowa ochrona przed ubytkami

- Długotrwała ochrona przez naukę prawidłowej techniki szczotkowania zębów

Umyj zęby i sprawdź, jak dokładnie je wyszczotkowałeś!


Data:

20.10.2021


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger