Na skraju załamania - Najnowsza książka B.A. Paris. Hit czy Kit?

Cześć!

Kojarzycie książkę "Za zamkniętymi drzwiami" autorstwa B.A.Paris? Zapewne rok temu jeszcze nikt nie kojarzył tej Pani, a teraz jej druga już książka pojawiła się w księgarniach i w dzień premiery stała się hitem.

Czy warto zapoznać się z warsztatem literackim B.A. Paris?

Kim jest B.A.Paris?

Tak naprawdę w Internecie jest niewiele informacji na temat tej autorki. Ma około 60 lat, gromadkę córek i pracowała jako nauczycielka. Nie trudno się zgodzić z tym, że jako nauczycielka musi mieć niezłą fantazję i zdolność "lania wody" i uwaga, niestety ale to widać w jej dotychczasowych książkach.


"Za zamkniętymi drzwiami" (debiutancka książka)  i "Na skraju załamania" są do siebie bardzo podobne. Mam wrażenie, że w obu opisane jest życie tej samej kobiety, z tym, że najpierw akcja toczy się w "Na skraju załamania" a potem "Za zamkniętymi drzwiami" jako dalsze konsekwencje tego, co wydarzyło się po odkryciu szokującej prawdy.

"Na skraju załamania" to opowieść o młodej mężatce imieniem Cass, która wracając samochodem wieczorem do domu nie udziela pomocy kobiecie w innym pojezdzie. Rano okazuje się, że owa kobieta została zamordowana.
Cass przeżywa jeszcze większy szok dowiadując się, że kobieta, która straciła życie to jej znajoma... Od tamej pory nasza główna bohaterka czuje się okropnie winna i próbuje odkupić swoje grzechy, przy okazji chorując na pierwsze stadium demencji, czyli zaniku pamięci (prawie jak Michał Brzozowski z "Na Wspólnej") :D Thiller psychologiczny pierwszej klasy!

Co z tego wyniknie? Powiem wam tylko, że zakończenie jest przewidywalne a resztę doczytajcie sami ;)

Obie książki B.A. Paris są napisane prostym językiem, łatwo się je czyta i może dlatego stały się hitem a Pani Paryż zarobiła już nich pokaźną sumkę.

"Na skraju załamania" byłam ja... czytając tą książkę bo szczerze bo opisie wydawniczym oczekiwałam historii idącej w zupełnie innym kierunku. Innymi słowy, zawiodłam się.
Ale z racji, że pisarka ze mnie kiepska i sama lepszej książki bym nie napisała, polecam Wam zapoznać się z twórczością tej Pani.

Znacie "Na skraju załamania" lub "Za zamkniętymi drzwiami"?
Dajcie znać, co sądzicie o tych książkach. 


Do następnego,

16 komentarzy:

 1. Nie znam ani jednej ani drugiej książki, ale myślę, że chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz...jeżeli zakończenie jest przewidywalne...to coś kiepsko z fabułą;)
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam ten autorki, ani jej książki, ale to nic straconego. Zaciekawiłaś mnie w swoją recenzją więc chętnie sięgnę po książkę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. To raczej nie jest książka dla mnie ;-) Twoja recenzja jest bardzo pomocna :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm. Takie ksiazki to raczej nie dla mnie. Chyba by mnie nie wciagnela

  OdpowiedzUsuń
 6. czyli raczej sobie odpuszczę:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam żadnej z nich "_

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o tej pisarce, książce itd ;D Jakkolwiek historia wydaje się ciekawa. Pewnie na jakiś długi wieczór lub podróż w pociągu byłaby idealna ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyli fabuła przewidywalna jak w harlequinie... a nie poznała, że to jej znajoma z powodu tej demencji czy z powodu ciemności? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. To ja dziękuję. Nie chcę być na skraju załamania. Nawet jeśli ta książka jest hitem, to mogę nadal nie znać nazwiska Autorki;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Takie to mi się wydaje trochę zbyt naciągane. Fabuła nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli jednak małe rozczarowanie? Szkoda, ale mam nadzieję, że mimo wszystko miło spędziłaś czas z tą książką (o ile słowa "miło" można użyć w kontekście tego gatunku literackiego;).

  OdpowiedzUsuń
 13. O pisarce i o książce słyszę po raz pierwszy:D Historia jednak wydaje się nawet ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger