Vanish – Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze

 Cześć! 

Co dla Ciebie znaczy ekologia? Czy żyjesz zgodnie z naturą lub wolisz podążać za trendami i co sezon kupujesz nowe ubrania? 

Marka Vanish zachęca Nas do życia modnie ale w zgodzie z naturą.  Jak możemy to zrobić? Zapraszam do przeczytania artykułu, który stworzyłam wraz z marką Vanish. 


Czy możemy wyglądać modnie i jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ mody na środowisko? Czy zastanawiałaś/ eś się ile wody jest w Twojej szafie?

Na wyprodukowanie jednego t-shirtu zużyte jest 2500 litrów wody... policz teraz ile koszulek, spódnic, koszul, jeansów, sukienek masz w swojej szafie. Jeśli chcesz dokładnie poznać liczbę zużytych litrów na Twoją garderobę użyj w tym celu kalkulatora wody. Liczba może przerazić... 

Modnie czyli jak?

To pytanie nurtuje wiele osób. Mam jednak wrażenie, że coraz cześciej dochodzi do głosu kwestia odpowiedzialnej mody i dbania o środowisko. Mody, ktora nie wymaga podażania za trendami, które zmieniają się co sezon. Mody, która pozwoli na dbanie o ubrania oraz ma wpływ na ekologię.

Każda z Nas ma w swojej szafie ubrania, do których ma sentyment. Może to być koszula z matury, sukienka, którą podarowała Tobie mama, lub tak jak w moim przypadku sukienka z chrztu mojej córki. Chciałabym, aby sukienka ta była w dobrym stanie przez wiele lat i kiedyś posłużyła na chrzcie mojej wnuczki czy innej dziewczynki w rodzinie. Byłaby to wspaniała pamiątka. Mam też nadzieję, że kilka moich ubrań będę mogła ofiarować Jagodzie kiedy dorośnie. 

Pomoże mi w tym marka Vanish. 


Zrównoważona konsupcja 

To trend, który pokazuje jak duża rolę w temacie troski o planetę odgrywają codzienne, zwykłe wybory dotyczące zakupienia ubrań, ich pielęgnacji i długości "ich życia". 

Koncepcja Dbaj-Noś-Daj drugie życie jest coraz bardziej znana i mam nadzieję, że zaszczepi się na wielu płaszczyznach konsumpcjonizmu. 

Jak wdrożyć koncepcje Dbaj-Noś-Daj drugie życie? Oto kilka wskazówek: 

Po pierwsze - odczaruj szafę. Czy wiesz jakie skarby kryją się na jej dnie? Możesz w niej mieć prawdziwe perełki! 

Po drugie- kupuj odpowiedzialnie. Kupuj tylko ubrania, które naprawdę potrzebujesz i założysz więcej niż raz. Sięgaj po ubrania dobre jakościowo, wtedy możesz mieć pewność, że posłużą na lata. 

Po trzecie - dbaj o ubrania. Biorąc pod uwagę cykl życia odzieży warto podkreślić, że ubrania najwięcej czasu spędzają w naszych rękach, szafach i to od nas zależy jak długo nam posłużą. 

Po czwarte- daj drugie życie. Dokonująć odpowiednich i odpowiedzialnych wyborów możemy znacznie ograniczyć wykorzystanie surowców naturalnych, zmniejszyć ślad węglowy i wodny a także zredukować ilość śmieci. 

Po piąte - przekonaj się jak wiele możesz zmienić. Jeśli nadal myślisz, że pojedyńcza jednostka nie może nic wskurać w ochronę środowiska i ratowanie zasobów wody jesteś w błędzie!


Razem z marką Vanish zapraszam Was na konkurs Vanish - szafa pełna wspomnień. 

(Konkurs trwa do 2.06.2021) 


Do następnego i pamiętaj #NosUbraniaDluzej 


Data

28.05.2021

3 komentarze:

 1. Dobrze jest mieć taki środek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna akcja. Chociaż, gdy zapytałaś w tekście, ile wody jest w mojej szafie, to lekko się zdziwiłam;) Ale rozumiem szerszy kontekst;)
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Często sięgam o ten produkt, czy do firanek co do dywanów i bardzo go lubię.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger