Pink Lips Project. Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Kochani!


Rak szyjki macicy zabija coraz więcej Polek, ponieważ unikamy cytologii. 


 "Cytologia to badanie, które pozwala na wykrycie raka szyjki macicy na wczesnym etapie choroby. Nie boli, jest krótkie, polega na pobraniu specjalną szczoteczką komórek z szyjki macicy. Należy je wykonywać przynajmniej raz na trzy lata."


Od 22 do 28 Stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland po raz kolejny zaprasza do akcji "Pink Lips", która ma zwrócić uwagę na problem zachorowań na raka szyjki macicy wśród młodych kobiet. 

Symbolem uczestnictwa w akcji są usta pomalowane na kolor różowy.  Można też pomalować usta na różowo na znak solidarności z tymi kobietami, które aktualnie zmagają się z rakiem szyjki macicy. 

Do akcji można przyłączyć się zarówno na Facebook'u: KLIK, jak i na Instagramie @pinklipsproject 


Rak szyjki macicy może dotknąć każdą z NAS! 

 To możesz być TY, Twoja mama, żona, partnerka, przyjaciółka, córka, babcia czy sąsiadka.. Pamiętajcie i zachęcajcie do regularnej cytologii bo zdrowie mamy tylko jedno. 

Dołączam do akcji! 

Na ustach Rimmel Kate Matte Lipstick kolor 101

Przypominam o rozdaniu na moim blogu, więcej szczegółów TUTAJ. 

Do następnego, 


21 komentarzy:

 1. Popieram taką akcje w 100 %. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, takie badanie to pestka a wiele od niego zależy. Włączam się do akcji :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super akcja! Już o niej słyszłam i też jestem za! :) Niech tem "pink lips" będzie coraz większy. Profilaktyka jest niezwykle istotna! :) Super, że zwróciłaś uwagę na sam problem i tę akcję.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram takie akcje w stu procentach!

  OdpowiedzUsuń
 5. Popieram i sama się badam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna akcja, jak najbardziej popieram :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o tej akcji, dołączam się! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. moja siostra miała 3 tygodnie temu ginekologiczną operację, czekamy wciąż na wyniki histopatologii, ja przyznaję do lekarza poszłam na gruntowne badania kobiece właśnie po tej jej historii, że młoda dziewczyna może mieć podejrzenie raka. Więc popieram z całego serca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna akcja. Może więcej kobiet uświadomi sobie jak ważne jest to badanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Te badania są bardzo ważne ! Sama się o tym przekonałam...

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jestem pod stałą kontrolą lekarza bo jestem w grupie zagrożenia temat dotyczy mnie zarówno od strony rodziny mamy jak i taty. Więc muszę się badać dość często

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto o tym przypominać. Ja mam ten komfort, ze w UK przypominają o tym same przychodnie, wiec ja na szczęście zawsze mam to pod kontrola ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Fajnie, że przyłączasz się do akcji. Badania okresowe są ważne i nie powinno się o nich zapominać, bo mogą nas ustrzec przed problemami.

  OdpowiedzUsuń
 14. Trzeba dbać o zdrowie, więc akcja bardzo na plus.

  OdpowiedzUsuń
 15. Cały czas zapominam o tej akcji a został mi już tylko jeden dzień! :O Jutro muszę dodać zdjęcie, profilaktyka jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku nowotworów. Super, że powstała taka akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Też popieram taką akcję.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dzięki z Waszą aktywność.
Jeśli obserwujesz mojego bloga, daj znać!

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, które są między innymi wykorzystywane w analizie statystyk poprzez Google Analytics.

Blog nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies tak zwanych "ciasteczkach".

Copyright © 2014 Mint on Mars , Blogger